En güzel Kaş Plajları… Tabi ki en güzeli Akçagerme Plajı…

Antalya / Kaş civarında bir çok plaj mevcut. İşte özellikleri…

 

Çocuklular ve Çocuksuzlar İçin Plajlar…

Kumda oynamayı planlayan çocuklu aileler üzülmesin, Kaş’ta tam onlara göre de yerler var. Aslında bu doğal bir filtreleme oluşturmuş, taşlı yerlere daha çok çiftler, kumlu yerlere de aileler gidiyor. Çocuklular çocukları başka çocuklarla oynadığı için mutlu, çocuksuzlar da etrafta çocuk olmadığı için.  Aşağıda hangi plaj kimlere uygundur bilgilerini bulacaksınız.

 

Gittiğiniz Aya Göre Plaj Tercihi…

– Kaş’ın en güzel yanı insanı çıldırtan yaz sıcağında deva soğuk yer altı suları ile beslenen denizi. Sıcak zamanda gidiyorsanız ( Örneğin Ağustos ayı ) en güzel Kalkan’daki plajdır. Ama Ekim ayında geliyorsanız daha sıcak bir deniz isteyebilirsiniz. O zaman ılık suları ile İnce Boğaz ve Akçagerme plajı tercihiniz olabilir.

– Elbette yaz boyunca popüler yerler kalabalık olacak.

 

Deniz Keyfinin 3 Versiyonu…

Sahilleri çok güzel olsa da bizim her yerde deniz keyfi için bizim öncelikli önerimiz size özel tekne turu. İkincisi ise sadece size ait bir koy bulmak için arabanıza atlayıp yol boyunca gördüğünüz minik koylardan birini keşfe çıkmanız. Ama tabi bu biraz meşakkatli olacaktır. Uğraşırız deniz keyfi yaşamak isteynler içinKaş’ın en çok tercih edilen plajlarından birine gitmek. Eğer plajda bir tesis olsun, kolayca ihtiyaçlarımızı giderelim derseniz buradaki önerilerden şaşmayın:

Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

1. Patara Plajı
2. Kaputaş Plajı
3. Seyrek Çakıl Plajı
4. Akçagerme Plajı
5. Hidayet’in Koyu Plajı (Burada Hidayet’in Yeri diye bir yer yok o kapanmış ve yerine başka bir beach işletmesi açılmış.)
6. İnceboğaz Plajı
7. Asmaaltı Plajı
8-9. Küçük Çakıl Plajı ve Derya Beach
10. Büyük Çakıl Plajı
11. Liman Ağzı Plajı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*