Akçagerme Plajı Genel Bilgiler


Antalya’nın Kaş ilçesi yolu üzerinde bulunan Akçagerme Plajı, şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktadır. Plajın işletmesi Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından yapılmaktadır. Plajda servis hizmetini bu okulun staj yapan öğrencileri vermektedir.

Plaj yaklaşık 200 metre uzunluğunda olup küçük çakıl taşlarından oluşan bir kumsala sahiptir. Suyu her daim berrak, temiz ve ılıktır. Sığ bir deniz yapısına sahip olduğundan dolayı çocuklu aileler için de son derece uygundur. Fakat iskelesi ve dubaları da mevcuttur. Dubadan derin sulara atlamak ayrı bir güzel…

Plaj içerisinde bulunan tesis son derece modern bir yapıya sahiptir. Tesis içerisinde bulunan yiyecek ve içecek fiyatları diğer plajlara göre oldukça uygundur. Buradan alınacak hizmetler ile plajın işletmesine sahip okula da yardımcı olmuş olursunuz.

Halk plajı olması, mavi bayrağa sahip olması, çocuklu aileler için uygun olması gibi pek çok özelliği ile plaja olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Son olarak da plajın yer yer kumlu olan yapısı ile halk arasında Altın Plaj olarak anıldığını da belirtelim.

Antalya civarında ailecek denize girilebilecek en güzel plajlardan biridir. Kaş’a gidip Akçagerme plajına gitmezseniz çok şey kaybedersiniz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*